Choď na obsah Choď na menu
 


MJ...... ( navždy)

28. 5. 2011

Michael sa celým menom volal Michael Joseph Jackson.Jeho život sa začal 29 augusta 1958 v štáte Indiana v meste Gary.Už ako malý rád spieval.So svojimi 4 bratmi založil skupinu The Jacson 5.Neodmysliteľnou stratou bolo stratené dectvo týchto členov.Na čele skupiny stál autoritatívny otec.S pôsobením v tejte skupine začal aj sólovú dráhu.Jeho prvým hitom Got to be there,ktorý vyšiel v roku 1971.O osem rokov neskôr už s albumom Off the wall prekonal hranicu desiatich miliónov predaných platní.

Thriller:Obrázok

Album Thriller, ktorý vyšiel v decembri 1982 strávil 37 týždňov na prvom mieste v hitparáde albumov časopisu Billboard a celých 80 týždňov zotrval v prvej dvestovke. Za predajnosť získal 26-krát platinu - prvú už mesiac po vydaní a stal sa najpredávanejším albumom pop-music.Jackove albumy sa síce predávali v desiatkach miliónov, historický úspech Thrilleru už neprekonali.

Jackson začal viac pútať pozornosť ani nie tak hudbou ako svojím stále bizarnejším vzhľadom a rozličnými škandálmi, SObrázoktránky bulváru plnili dohady o počte plastických operácií, ktoré Jackson údajne podstúpil. Stále bledší odtieň hudobníkovej pleti, chorobná túžba po čistote a nepostrádateľné rúška cez ústa - to všetko dávalo podnety k nekonečným špekuláciam o spevákovom zdravotnom stave.

 

Jackson je aj po smrti stále zadĺžený,Jeho majetkové pomery v poslednom čase budili veľkú pozornosť v médiách.Jeho tri deti,to ťažko zvládajú.Ich mená tu nemusím písať určite ich poznáte.

ObrázokPresadil sa hlavne famóznymi tanečnými krokmy,predajnosťou jeho albumov prekonal aj Elvisa či Beatles. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

škoda no :/

(Crazy, 26. 7. 2011 19:07)

úžas......

(domčiq, 29. 5. 2011 15:17)

............

(Scotty, 28. 5. 2011 20:35)